Biografia

Przeprowadzka na Dolny Śląsk

Rafał: „Jak przy każdej życiowej decyzji, miałem początkowo obawy związane z tym, czy ten wyjazd rzeczywiście mi pomoże, czy faktycznie się rozwinę i czy będę mógł kiedyś utrzymywać się z kolarstwa. Wiedziałem jednak, że taka szkoła jest naturalnym krokiem rozwoju i wkrótce okazało się, że była to dobra decyzja. Największym atutem była możliwość zagranicznych wyjazdów i rywalizowania ze światową czołówką na międzynarodowych wyścigach”.

Majka został wkrótce jednym z liczących się zawodników w kraju. Powołano go do juniorskiej kadry Polski, gdzie reprezentował kraj na prestiżowych imprezach w Europie i na świecie. Jednym z sukcesów godnych odnotowania jest zwycięstwo na górzystym etapie juniorskiego Wyścigu Pokoju w Terezinie w Czechach, zaliczanego do Pucharu Świata. Majka został w nim również triumfatorem klasyfikacji górskiej, a cały wyścig padł łupem o rok młodszego Michała Kwiatkowskiego. Oprócz tego Majka reprezentował kraj na Mistrzostwach Europy i Świata w kolarstwie szosowym, wówczas jeszcze bez spektakularnych osiągnięć (54. w Mistrzostwach Świata w Belgii 2006 oraz 22. w Meksyku 2007).

Rafałem z trenerem Zbigniewem Klękiem

Rafałem z trenerem Zbigniewem Klękiem

Ważnym sukcesem międzynarodowym było też zwycięstwo w 3-dniowym, 25. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Złote Koło” rozgrywanym w okolicach Dobczyc, codziennych terenach treningowych Rafała w czasie pobytu w domu. Pierwszym odcinkiem wyścigu organizowanego przez trenera Klęka jest zawsze słynna, 5-kilometrowa czasówka górska. Rafał osiągnął na niej wówczas rekordowy czas 7:26 minuty, który do dzisiaj nie został pobity. Wygrał jeszcze jeden odcinek, a na trzecim był szósty, co dało mu prestiżowe zwycięstwo w całym wyścigu.

W tym samym roku (2007) zdobył też brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w Żerkowie. Na najwyższym stopniu podium stanął już wówczas bardzo znany Michał Kwiatkowski (TKK Pacyfic Toruń), a drugi był Piotr Brzózka (CCC Polsat Polkowice). Rafał nieźle sobie radził też z jazdą na czas, zajmując w tej specjalności 8. miejsce na Mistrzostwach Polski indywidualnych oraz 2. miejsce na drużynowych (wraz z Robertem Sroką, Pawłem Tarką i Krzysztofem Traczem) w klubie WLKS Krakus bbc Czaja.

Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ]

Sponsorzy

kolarstwo majka
News
Biografia
Multimedia
Rowery
Sponsorzy
Kontakt