Biografia

Polska – niczym feniks z popiołów

Mało kto spodziewał się, że Majka przyjedzie na narodowy Tour de Pologne i będzie w nim walczył o zwycięstwo. Tymczasem tydzień po zakończeniu Wielkiej Pętli w stolicy Francji Rafał stał już na starcie naszego tygodniowego wyścigu w Gdańsku.

Rafał: „To było szaleństwo. Miałem dosłownie kilka dni na symboliczne świętowanie zwycięstw we Francji, powrót do Polski, mikro-odpoczynek i wyjazd do Trójmiasta. Przed wyścigiem chciałem tylko odwdzięczyć się polskim kibicom za dopingowanie mnie przez cały Tour de France i pokazanie się im na krajowym podwórku. Po raz kolejny jednak mój organizm mnie zaskoczył”.

Majka wygrał dwa najtrudniejsze etapy Tour de Pologne: 5. do ośrodka narciarskiego Štrbské Pleso na Słowacji i 6. z metą pod górę w Bukowinie Tatrzańskiej. Nikt nie spodziewał się, że zawodnik mający w nogach zakończony tydzień wcześniej Tour de France będzie w stanie tak wspaniale pojechać w Polsce. Wszystko miało jednak rozstrzygnąć się podczas końcowej, 25-kilometrowej jazdy na czas w Krakowie.

Rafał przechodzi do historii jako pierwszy Polak, który wygrał Tour de Pologne, odkąd wyścig znajduje się w cyklu World Tour (2005 r.)

Rafał przechodzi do historii jako pierwszy Polak, który wygrał Tour de Pologne, odkąd wyścig znajduje się w cyklu World Tour (2005 r.)

Rafał: „Przed czasówką nie mogłem być pewny zwycięstwa. Chociaż był liderem klasyfikacji generalnej, to moja przewaga nad najlepszymi wynosiła ledwie 18-40 sekund. Na czasówce tej długości to niezbyt wiele, szczególnie że idzie mi w tej specjalności póki co gorzej niż w jeździe po górach. Powiedziałem sobie jednak, że to ostatni duży wysiłek w sezonie i po prostu muszę jechać w tzw. trupa od startu do mety.”

W efekcie Majka wygrał wyścig z 8-sekundową przewagą nad Hiszpanem Jonem Izaguirre Insaustim (Movistar Team).

Na nowej drodze życia

Sezon 2014 Majka zakończył… ślubem! 25. października ożenił się z Magdaleną Kowal, dziewczyną z którą był w związku już wiele lat, i która towarzyszyła mu zarówno w chwilach wzlotów, jak i upadków. Państwo Majkowie wkrótce potem wybrali się na podróż poślubną do Japonii, po czym zabrali się za dokończenie budowy swojego własnego domu.

Z niecierpliwością czekamy na to, co przyniesie sezon 2015. Jak już wiemy, Rafał nie lubi spoczywać na laurach!

Strony: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ]

Sponsorzy

kolarstwo majka
News
Biografia
Multimedia
Rowery
Sponsorzy
Kontakt