Rafał Majka po mistrzostwach świata: „Peter pokazał klasę!”

Campionati del Mondo Richmond 2015 - Road World Championship 2015 - Strada Uomini Elite 261,4 km - 27/09/2015 - Peter Sagan (Slovacchia) - Michael Matthews (Australia) - Ramunas Navardauskas (Lituania) - foto Luca Bettini/BettiniPhoto©2015

Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) rywalizację w Richmond zakończył na 74. miejscu. Kapitan polskie reprezentacji, Michał Kwiatkowski, zajął 8. lokatę.

Rafał: „Przede wszystkim gratulacje dla Petera Sagana, nowego mistrza świata! Pokazał klasę, jest zawodnikiem, którego nie wolno ignorować. Tytuł zdecydowanie mu się należał i cieszę się, że w TinkoffSaxo będziemy mieli tęczową koszulkę. Co do mojego występu, to nie był to mój dzień. Nie czułem się najlepiej, pomogłem ile mogłem Michałowi, ale na wiele więcej nie było mnie stać. Szybka, techniczna runda z krótkimi, siłowymi podjazdami to nie jest teren, w którym czuję się najlepiej. Mimo wszystko gratuluję naszemu liderowi, bo walczył ze wszystkich sił o obronę tytułu.

Przede mną jeszcze Il Lombardia i potem zasłużony odpoczynek po sezonie.”

*

Rafał: „First of all congratulations to Peter Sagan, the new world champion! He showed a class, he is a player that can not be ignored. The title definitely belonged to him and I am glad that we will have in #TinkoffSaxo the rainbow jersey. As for my performance, it was no my day. I did not feel the best, I helped as I could to Michał, but a lot more I could not afford. Fast, technical round with short, forceful uphills this is not an area where I feel the best. After all, I congratulate our leader, he fought with all his might to defend the title.

Ahead of me yet Il Lombardia and then a well deserved rest after the season.”

Wasze komentarze (Jeden komentarz)

  • Paweł Ziemba pisze:

    Panie Rafale, zrobił Pan bardzo dużo dla całego polskiego kolarstwa. Gratuluję tegorocznych sukcesów i trzymam za Pana kciuki w kolejnych startach w tym i przyszłym sezonie.

Dodaj swój komentarz

Sponsorzy

kolarstwo majka
News
Biografia
Multimedia
Rowery
Sponsorzy
Kontakt