21. miejsce Majki w Paryż-Nicea

paris-niceaGeraint Thomas (Team Sky) wygrał 74. edycję francuskiego wyścigu Paryż-Nicea. Na ostatnim odcinku najlepszy okazał się Tim Wellens.
Kolarz Lotto Soudal pokonał na kresce uciekinierów Alberto Contadora (Tinkoff) i Richiego Porte (BMC), którzy wyprzedzili grupę lidera o 5 sekund.

Rafał ukończył rywalizację na 21. miejscu.

Rafał:
„Dzisiejszy etap był bardzo ciężki – próbowaliśmy wygrać wyścig, ale się tym razem nie udało. Jestem zadowolony z mojej dyspozycji. Myślę, że cała drużyna powinna być zadowolona z całości wyścigu. Teraz trochę odpoczynku i czeka mnie zgrupowanie na wysokości. Dalej Romandia i Giro! Dziękuję za doping kibiców. Nie zawsze można być liderem.”

Alberto Contador:
„Nasz plan został wykonany w stu procentach. Chcieliśmy wysłać do ucieczki swoich ludzi i udało się to. Później naszym celem był atak i pomoc chłopaków z czołówki w końcówce. Wszystko wyszło wręcz idealnie. Niewiele zabrakło, by wygrać wyścig. Sky ma nadal bardzo mocny zespół. Niebiańscy pociągnęli bardzo mocno jeszcze przed podjazdem pod Col d’Eze. Rafał do końca był przy mnie i wykonał znakomitą robotę na ostatnim podjeździe. Ponownie zaatakowaliśmy i zostawiliśmy liderów z tyłu. Niestety, z tyłu za wszelką cenę chcieli nas doścignąć, więc udało się ugrać tylko 5 sekund.”

Klasyfikacja końcowa wyścigu
1. Geraint Thomas (Team Sky) 27:26:40
2. Alberto Contador (Tinkoff) 00:04
3. Richie Porte (BMC) 00:12
4. Ilnur Zakarin (Katusha) 00:20
5. Ion Izagirre (Movistar Team) 00:37
6. Sergio Henao (Team Sky) 00:44
7. Simon Yates (Orica-GreenEdge)
8. Tony Gallopin (Lotto Soudal) 00:51
9. Romain Bardet (Ag2r La Mondiale) 01:00
10. Rui Costa (Lampre-Merida) 01:07

21. Rafał Majka (Tinkoff)

Skomentuj mój wpis jako pierwszy!

Dodaj swój komentarz

Sponsorzy

kolarstwo majka
News
Biografia
Multimedia
Rowery
Sponsorzy
Kontakt